Награде, Кратка Форма 2015.

НАГРАДЕ
МИКРО, МИНИ И КРАТКИ ФИЛМ

ГРАН ПРИ
За најбољи филм у категорији микро, мини и кратки филм
ПРВИ КОРАК
Ванеса Клемент, Француска

НАГРАДА ЗА НАЈБОЉИ ФИЛМ У КАТЕГОРИЈИ МИКРО ФИЛМА
ОЗБИЉНО МРТВА ТИШИНА
Сара Копел, Данска

НАГРАДА ЗА НАЈБОЉИ ФИЛМ У КАТЕГОРИЈИ МИНИ ФИЛМА
А2042
Давид Кастро Гонзалес, Шпанија

НАГРАДА ЗА НАЈБОЉИ ФИЛМ У КАТЕГОРИЈИ КРАТКОГ ФИЛМА
IF I HAD IT MY WAY I WOULD NEVER LEAVE
Марко Грба Синг, Србија

ПОСЕБНА ПОХВАЛА (МИНИ ФИЛМ)
САВЕТНИК
Венеција Тејлор, Аустралија

ПОСЕБНА ПОХВАЛА (МИНИ ФИЛМ)
ИЗБОР
Квентин Перез, Француска

ПОСЕБНА ПОХВАЛА (КРАТКИ ФИЛМ)
СЛУШАЈ
Рангано Ниони, Данска и Финска

ПОСЕБНА ПОХВАЛА ( ЗА АНИМАЦИЈУ)
ОТАЦ
Сантјаго Бу Грасо, Аргентина

НАГРАДЕ
ФИЛМСКО СТВАРАЛАШТВО ДЕЦЕ И ОМЛАДИНЕ

ГРАН ПРИ
ЗА НАЈБОЉИ ФИЛМ У КАТЕГОРИЈИ ФИЛМСКО СТВАРАЛАШТВО ДЕЦЕ И ОМЛАДИНЕ
КО ЈЕ ОВДЕ ГЛАВНИ?
Групни рад, студио за анимацију „ДА“, „ Хумра- Анимација за Људска Права“
Гетеов институт, Русија

НАГРАДА У КАТЕГОРИЈИ НАЈБОЉЕГ ДЕЧЈЕГ ФИЛМСКОГ ОСТВАРЕЊА
(ДЕЦА ДО 15 ГОДИНА СТАРОСТИ)
КАКО ЦВЕЋЕ ДОБИЈА БОЈУ
Групни рад, Школа анимираног филма „ШАФ“ Врање, Србија

НАГРАДА У КАТЕГОРИЈИ НАЈБОЉЕГ ФИЛМСКОГ ОСТВАРЕЊА МЛАДИХ
(15 ДО 19 ГОДИНА)
ХИПНОГОШКА ХАЛУЦИНАЦИЈА
Групни рад, Цамера-ЕТЦ, Белгија

ПОСЕБНА ПОХВАЛА (ЗА ПРОДУКЦИЈУ)
РУКЕ
Групни рад,
Културни центар Јагодина, Србија

ПОСЕБНА ПОХВАЛА (ЗА ПРОДУКЦИЈУ)
ОСТРВО ПАНШИ
Групни рад, Школа филма Шипан, Хрватска

ПОСЕБНА ПОХВАЛА (ЗА ПРОДУКЦИЈУ)
У ИМЕ БУРЕКА
Матија Пиралић
Кино клуб Карловац, Хрватска

ПОСЕБНА ПОХВАЛА (ЗА ПРОДУКЦИЈУ)
УСАМЉЕНОСТ
Групни рад, А БАО А QУ, Шпанија

ПОСЕБНА ПОХВАЛА ( ЗА ЗВУК)
СНЕШКО И СНЕШКА
Групни рад, Школа анимираног филма „ШАФ“ Врање, Србија

ПОСЕБНА ПОХВАЛА
ИЗНЕНАДА НАМ СЕ ПРОМЕНИО ЖИВОТ
Групни рад, Алексеј Балашов, Украјина

НАГРАДЕ
ОМЛАДИНСКИ ЖИРИ

ГРАН ПРИ
За најбољи филм у категорији микро, мини и кратког филма
БЕДРЕНИ ВРАТ МОЖЕ БИТИ ОЗБИЉАН
Сергеј Дакин, Русија

НАГРАДА ЗА НАЈБОЉИ ФИЛМ У КАТЕГОРИЈИ МИКРО ФИЛМА
МОЈЕ ТЕЛО У МАЈУ
Матилда Де Фео, Италија

НАГРАДА ЗА НАЈБОЉИ ФИЛМ У КАТЕГОРИЈИ МИНИ ФИЛМА
САВЕТНИК
Венециа Тејлор, Аустралија

НАГРАДА ЗА НАЈБОЉИ ФИЛМ У КАТЕГОРИЈИ КРАТКОГ ФИЛМА
ДОН МИГУЕЛ
Коте Камаћо, Шпанија